E-Shop

Týnecké hudební formace

KLAXON rock

Kapela, původně kolínská,  hraje pod tímto názvem od roku 1985  i když  její vznik   můžeme datovat již na závěr roku 1984.  Plynule   navázala na sestavu, která  odstartovala na jaře  roku  1982 ze zkušebny v Týnci nad Labem pod  původním názvem názvem TLUSTÁ BERTA.  Po roce aktivní činnosti se  pod tlakem doby nuceně  přejmenovala  na KYSLÍK ROCK. Ale ani tento název jí nepřinesl kýžený klid na tvořivou práci, až teprve název KLAXON ROCK spojený  s  dílčími personálními změnami  v oblasti rytmické sekce   provedl kapelu  bouřlivými časy sametového přerodu  až do dnešních  dob. Není bez zajimavosti, že v  sestavě  činné dnes jsou tři původní členové - zakladatelé kapely.   Klávesové nástroje obsluhuje Jiří Mrázek,  takto i druhý hlavní zpěvák  souboru, basovou kytaru si přibral ke zpěvu původní solový zpěvák kapely Roman Černý a kytarové party obstarává Standa Kyselák. Za bicí  soupravou můžete vidět  od roku 2005 především Marcela Melšu, který tak výrazně omladil věkový průměr   celé skupiny.

ELYSIUM

Skupina ELYSIUM pochází z Týnce nad Labem, vznikla v létě 2003. První krok k založení skupiny udělal kytarista Dušan Miňovský, který v témže roce odešel od speed-metalové kapely Rimortis. Kontaktoval bývalého bubeníka Cruel Barbarian Václava Paštyku a tento základ budoucí kapely oslovil ještě několik muzikantů z dalších spřízněných kapel v okolí. Volný baskytarista teď již bývalého Mallstromu David Adamec se připojuje ke dvojici muzikantů a kapela se v této sestavě pomalu začíná sehrávat.
Na podzim již pojmenovaná skupina ELYSIUM oslovila bývalého zpěváka přeloučských Crionic Martina Kočího. Ten nabídku přijímá a po čtyřech zkouškách v kompletní sestavě skupina odehrává svůj první koncert před kapelou Debustrol na "domovské scéně" v Týnci nad Labem .
Elysium se snaží stylově ubírat k techničtějšímu metalu ovlivněným kapelami jako Death, Nevermore, Dream Theater, Metallica. V březnu 2004 skupina nahrává svépomocí ve zkušebně v Týnci nad Labem své první třípísňové demo. Texty jsou v angličtině a byly výhradní záležitostí zpěváka Martina Kočího. Koncem roku 2004 kapela nahrává v Břežanském studiu STEEP FOREST první oficiální CD s názvem Curiosity, k němuž později natočí i první videoklip (skladba Slaughter of the innocent).
Začátkem roku 2006 se k Elysiu přidává nový kytarista Ondra Nesládek. Vzápětí odchází zpěvák Martin Kočí a jeho post ihned nastupuje Jirka "SORROWDY" Veselý. Skupina v nové sestavě začíná tvořit čerstvý materiál na další CD a na konci roku 2006 navštěvuje studio ve Všechlapech u Nymburka. Počin nese název Private Hell a z kraje roku 2007 byl ke skladbě Pathetic Dawn vytvořen videoklip. Následují rozhovory na rádiích RockMax a Beat. Téhož roku Elysium pořádá první ročník letního festivalu Týnecký Mazec.
Rok 2008 přináší bohaté koncertování a nové písně, začíná příprava na nové CD. V srpnu se Elysium probojovali do nejlepší desítky ze 150 jako předskokani Iron Maiden.
Během léta 2009 kapela nahrává ve svém týneckém studiu další materiál. O finální mix a mastering se postaral Pavel Hejč (kytarista kapely Vitacit) v pražském Professional sound studiu. Fošna dostala název Nine ways to leave a v září 2009 vyšla jako příloha hudebního magazínu Pařát. Následuje několik rozhovorů na českých rádiích a představení kapely na TV Óčko v pořadu Madhouse. Elysium si zahraje i v Rakousku.
Začátkem roku 2010 se stávají kytaristé Elysium členy Schecter Community CZ/SK. Na jaře oznamuje svůj odchod z kapely bubeník Vašek Paštyka a v létě ho nahrazuje Pepa Spudil. Kapela jede dál a v zimě se uskuteční Schecter Tour 2010 po českých klubech.

Více informací máte k dispozici na stránkách: http://www.elysium.cz/

NĚCO

Chacha bigbeatová kapela Něco z Týnce nad Labem : http://chachabit.webnode.cz/

Bu-Fu

Týnecká hudební formace pod vedením Mgr. Jaroslava Černého.

Odkaz na stránky: http://bandzone.cz/bufu

SKYLLA

ůvodně speedmetalová SKYLLA vznikla na podzim roku 1989 příchodem Petra Priessnitze z vojny do party mladých rockerů v Týnci nad Labem, říkající si ATTO. Kapela, jejíž repertoár tvořily z počátku napůl skladby původní a převzaté, se přejmenovala a toto byli její zakládající členové: Petr Priessnitz-basa,zpěv /Rostislav Matějka-kytara/ Ota Hruška-kytara / Jindřich Lev-bicí /
Z této sestavy dnes nikdo kromě Petra ve SKYLLE nepůsobí.
V roce 1990 nahradil Otu Hrušku kytarista Miroslav Tulinger (ex.Hever-Kolín) a do kapely přišel zpěvák Roman Černý (ex.Tlustá Berta,Klaxon), kterého později vystřídal Sváťa Chalupa (dnes skupina P.Pospíšila) V této sestavě bylo natočeno demo "Rytíři chudoby". Titulní skladbu demo mohli posluchači slyšet v rádiu.
Po dobu dalšího roku se Skylla ve stejném obsazení věnovala převážně zábávám. Zároveň dochází k následujícím personálním změnám: odchází bubeník Jindra Lev a na jeho post přichází bubeník z kapely Guernica Vašek Husa. Po té skupinu opouštějí Rosťa Matějka a Sváťa Chalupa. SKYLLA působí pouze ve tříčlenném obsazení a nahrává druhé, již trashové demo "IRON WAR"
Koncem roku 1992 přichází druhý kytarista Vladan Vojáček. SKYLLA natáčí v pořadí již třetí demokazetu "BABY S CONFESSION" ve studiu Pavla "kuřete" Hejče (ex.Vitacit) O třídu lepší demo "NEVER SAY NOU!" ve stylu thrash/death vydává skupina v roce 1993.( recenze např. Metal zine Breath 1-2/94 (30) str.10)
Následují CD sampler "WE WANT YOU,AND YOU" (1994) kde SKYLLU jako hlavní kapelu zastoupenou skladbami "INFECTION" a "HEAVEN,HELL AND PARADISE"doprovází Mantodea,Modrá zem, Lobotomia a Elidor. Sampler byl natočen ve studiu Zdeňka Šikýře v Praze-Hostivaři. (recenze např. Bang! Jan Petričko: Rock Report,Petr Bílek)
V roce 1995 odchází z kapely kytarista Mirek Tulinger.Nahrazuje ho Dan Vecka (ex.Polymetal) a SKYLLA nahrává písně "JUSTICE FOR US" a "LSD", taktéž v osvědčeném studiu Zdenka Šikýře. Pouze posledně uvedená skladba se však objevuje až na 2CD Kolín Rock 2000. (Rock/Pop, ročník XI,Petr Korál)
Počátkem roku 1996 se kapela rozloučila s bubeníkem Vaškem Husou, kterého nahrazuje Jirka Loučka (ex.SDA,Brix). K radosti všech zůčastněných se vrací zkušený harcovník Mirek Tulinger, nyní však na klávesy! Kytaristu Dana Vecku střídá Luděk "dědek" Hauzar.
V tomto složení hraje SKYLLA až do roku 1998, kdy probíhají poslední úpravy obsazení. Odchází kytarista Luděk Hauzar a později i Vladan Vojáček. Do kapely přichází nový kytarista Pavel Pokorný a bubeníka Jirku Loučku nahrazuje svým camebackem odpočatý a připravený Vašek Husa. Tato sestava naposledy zahrála v roce 2000.

Kapela si dává 8 let pauzu ....... zvoní telefon "čau Venco tady je Petr Priessnitz jdem do toho"! Dál oslovuje Martina Tlustého (SIBET) a Luďka Hauzara. SKYLLA zkouší prvních 10 starých "vlastních" pecek a připravuje nový materiál.

Více o kapele: http://bandzone.cz/skylla